Vážení rodiče,

obracím se na Vás jménem party vedoucích, kteří pod hlavičkou Domu dětí a mládeže Blovice pořádají v termínu 22.7. - 5.8.2023 v táborové základně Kořen letní dětský tábor. Letošní tábor bude motivován celotáborovou hrou "V zajetí stroje času". Pro děti jsou připraveny kromě her motivovaných celotáborovou hrou i tradiční táborové aktivity jako jsou sportovní souboje ve vybíjené a fotbalu, diskotéka, táborák, koupání či volba Miss tábora aj.

Snahou všech, kteří se na přípravě a průběhu tábora podílejí, je připravit pro děti 14 dní v přírodě, plných pohybu a neopakovatelných zážitků. Vzhledem k neutuchajícímu zájmu o naše tábory se nám to zřejmě daří. Snažíme se také o to, aby tábor byl finančně dostupným všem zájemcům. Vzhledem k tomu, že se neustále zdražují veškeré náklady na provoz tábora (jídlo, ubytování, atd.) to však není jednoduché.

Proto se obracíme na Vás se žádostí o podporu našeho tábora. Snažíme se touto cestou zajistit pro účastníky část prostředků, dárků a odměn pro děti při hrách a soutěžích a snížit tak náklady na jednotlivé účastníky.

Obracíme se na potenciální partnery s prosbou o některou z následujících forem podpory:

Reklamní předměty
Budou sloužit jako odměny dětem za jejich snažení při táborové činnosti. Předměty mohou být různorodé, např. tužky, trička, čepice, klíčenky, figurky, bločky, záložky, pexesa, kalendáře, hrnečky …atd. Jakákoliv drobnost je vítanou pomocí ve snaze udělat dětem radost.

Kancelářské potřeby
Krepák, lepidlo, nůžky, izolepy, bloky, papíry, připínáčky a jiné potřeby pro výtvarnou činnost dětí či přípravu rekvizit na hry a soutěže.

Vaší případné pomoci a podpory si velice vážíme a upřímně děkujeme.

Jan Karásek
hlavní vedoucí tábora

V uplynulých třech letech se tábor konal v rekreačním středisku Sv. Štěpán Cheznovice. Snahou všech vedoucích, kteří se na přípravě a průběhu tábora podílejí, je připravit tábor plný her, pohybu a legrace v co možná nejlepším prostředí. Právě tato snaha nás vedla k tomu, že jsme se rozhodli změnit táborovou základnu.

Po poměrně dlouhém a složitém hledání a jednání se nám podařilo získat na 14 prázdninových dní základnu Kořen.

Letní dětský tábor Kořen se nachází v krásném prostředí přírodního parku Kosí potok, na okraji osady Kořen, která leží 3 km od silnice spojující
Planou u Mariánských Lázní a Konstantinovy Lázně.

Ze známých míst, ležících v blízkosti tábora, jsou to zejména Konstantinovy Lázně, Mariánské Lázně, Bečov nad Teplou nebo Planá u Mariánských Lázní.

V táboře je čtrnáct osmilůžkových chat, z nichž 4 chaty mají 3 pokoje a zbylých 10 má 8 lůžek rozděleno do dvou pokojů. Další lůžka jsou na pokojích v přilehlé hlavní budově. Společná jídelna s kapacitou 90ti míst zajišťuje pohodlné stravování.

K vybavení tábora patří mimo jiné i bazén, několik upravených hřišť, ohniště a td.

Pevně věříme že se na tomto překrásném místě bude Vašim dětem líbit.

Zde najdete přímý link na oficiální stránky tábora kořen
www.taborkoren.cz

foto
2010 Orlok